شرایط و قوانین

چه زمانی امکان بازگشت کالا را دارید؟

یکی از مهم‌ترین شرایط بازگشت کالا این است که قبل از هرگونه اقدامی، در ظرف کمتر از ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا مشکل را به اطلاع تیم خدمات پس از فروش ایمنیفای برسانید. به یاد داشته باشید که کارتن و جعبه اصلی محصولات را تا پایان روز هفتم تحویل سفارش از مامور پست نگهداری کنید و از دور ریختن آن جدا خودداری نمایید.

عودت کالا

انصراف از خرید توسط مشتری میبایست هر چه سریعتر به ایمنیفای اطلاع رسانی شده، تا از ارسال کالا جلوگیری شود و در صورتیکه اطلاع رسانی بعد از ارسال کالا انجام شده باشد، کلیه هزینه های پستی(ارسال+برگشت+بسته بندی) از مشتری اخذ می شود.

حداکثر زمان انصراف از خرید 1 روز پس از دریافت کالا می باشد که مبنای زمان دریافت کالا نیز زمان اعلامی شرکت پست(سایت پست) بوده و دراین حالت شرایط بازگرداندن کالای مربوطه در صورتیست که:

کالا تماما در شرایط اولیه خود باشد و هیچگونه استفاده ای از آن نشده باشد.

توجه : هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

در صورتی که مشتری پس از پرداخت وجه، درخواست تغییر محصول مورد نظر را داشته باشد، می­‌بایست سریعا مراتب را به اطلاع واحد پیگیری سفارشات ایمنیفای برساند تا قبل از ارسال سفارش مورد نظر لغو و یا جایگزین شود.

چنانچه مغایرتی در مشخصات فنی و ظاهری محصول مشاهده نمودید بلافاصله بعد از دریافت کالا و قبل از استفاده آن با تیم پشتیبانی ایمنیفای در ارتباط باشید جهت عودت کالا. لازم به ذکر است پس از بررسی مغایرت محصول سفارش داده شده با محصول دریافتی کابران توسط تیم فنی ایمنیفای، تمامی هزینه های ارسال، بازگشت و بسته بندی به عهده این مجموعه میباشد.

*تمامی کالاهای خریداری شده از ایمنیفای دارای گارانتی سلامت فیزیکی و ظاهری بوده و می‌بایست سالم به دست مشتری برسد. بنابراین تحویل کالا از پست به منزله تایید سلامت فیزیکی و ظاهری کالا توسط مشتری می‌باشد. در صورتی که آسیب دیدگی در همان لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‌تواند از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.

شما باید به هنگام دریافت کالا ظاهر و وضعیت آن را کاملا بررسی کنید و در صورت مشاهده‌ی هرگونه آسیب‌دیدگی هم‌چون شکستگی سریعا (کمتر از ۲۴ ساعت) به تیم ایمنیفای اطلاع‌رسانی کنید.